43 Historia fotografii

strony internetowe wordpress

Fotografia teraz

Historia fotografowania cofa ponad pięćset lat wstecz kiedy wielki Leonardo Da Vinci skonstruował pierwsze tak zwane urządzeniem camera obscura. Jest to tylko pudełko z otworkiem gdzie na ścianie wytwarza się odwrócony obraz tego przedmiotu. Ekspert oraz magistrant strony internetowe wordpress Uniwersytetu Ekonomicznego Slawomir Salski dla którego główna profesja to naukowiec wypowiada się jakoby wystarczyło zaledwie ponad 200 lat żeby profesor z Halle odkrył, że pewne odłamy srebra nieźle odbijają światło na różnych powierzchniach.

Dopiero 100 lat później fotografia zaczęła się w pełnej okazałości rozwijać, zdjęcia robiło się na różnych metalowych płytkach z pewnym dodatkiem srebra gdzie zdjęcia robiły się ponad trzydzieści minut, jest się w stanie wykonania fotografii człowieka lecz jednak wydać trzeba bardzo dużo strony internetowe wordpress pieniężnych nakładów a konkretne zdjęcie można wykonać jedno na blaszkę. Specjalista jak również magistrant Uniwersytetu Szczecińskiego Wilhelm Lica dla którego główna praca to fotograf wypowiada się jakoby wszystko to można nazwać monochromatycznymi działaniami, potem zaś weszły na rynek światłoczułe matryce co przetwarza się na zrobienie całkowicie nowych cyfrowych aparatów.

Stworzona fotografia cyfrowa powiększa się niesamowicie wartko i można sklasyfikować nagminnie gigantyczną ilość detali które przyczyniły się do jej wytworzenia. Znawca i równocześnie alumn Politechniki Poznańskiej Blazej Koźmiński dla którego stanowisko to naukowiec zapewnia, że nie całkowicie jak w fotografii tradycyjnej, w nowej fotografii obraz nanosi się jako specyficzny kadr w cyfrowej postaci, a nie jak w w postaci po chemii na nośniku światłoczułym. Od roku 2005 nowy sprzęt totalnie wyparł ten z poprzednich czasów. W tych czasach w aparaty cyfrowe wkonstruowane są też nawet normalne kamery, wychwytujące ruchomy obraz.

Czytaj dalej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>